نمایشگاه زنان آفتاب

نمایشگاه زنان آفتاب

تاریخ برگزاری: 15 الی 17 اسفند 1397
محل برگزاری : سالن نمایشگاه خانه صنایع دستی و بوم گردی هفت‌دست

یکی از اهداف تأسیس گروه توسعه محلی خانه صنایع‌دستی هفت‌دست ایجاد فضای مناسب جهت کمک به تولیدکنندگانی است که امکان فروش تولیدات خود را ندارند. در سال 97 با شروع فعالیت‌های این گروه و انتخاب پهنه‌های مورد نظر برای انجام کار ترویجی و آموزشی با هنرمندان و با توجه به  نزدیکی پایان سال،  گروه توسعه محلی تصمیم گرفت که نمایشگاهی از آثار هنرمندان استان خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و کرمان برگزار کند . این انتخاب با توجه به زمان بسیار کم هر چند که دشوار بود اما نتایج آن خستگی ناشی از این فشار را برای یکایک دست‌اندرکاران خانه هفت دست به شروعی دلگرم کننده تبدیل کرد.
اهداف کلی:
1- معرفی هنرمندان استان‌های سیستان و بلوچستان / کرمان / خراسان جنوبی
2- آشنایی هنرمندان 3 استان با یکدیگر و ایجاد زمینه‌های همکاری مشترک بین آنها
3-  ایجاد فضای  آشنایی بازدید کنندگان  با فعالیت های سازمان های غیردولتی فعال در سه استان
خانه هفت‌دست به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی و غیرتجاری و بنا به ارزش‌های تعریف شده موظف است سود حاصل از فروش کلیه نمایشگاه‌های خود را پس ازکسر هزینه‌ها در راستای کمک به یک پروژه و یا طرح محلی صرف کند. لذا در راستای این هدف سود حاصل از این نمایشگاه صرف کمک به طرح بازسازی سکونتگاه‌های غیررسمی واقع در شیرآباد زاهدان اختصاص یافت.
شرکت‌کنندگان در نمایشگاه زنان آفتاب :
 برند ماکا  (سرکار خانم سیدزاده ) -  برند ماهور(سرکار خانم معصومه آرژه) - خانه توانمندسازی هدی- موسسه توسعه پایدار اردیبهشت - بنیاد توسعه فرهنگی  سپهر - موسسه توانمندسازی زنان و کودکان مهروماه - موسسه دستان پرتوان - عروسک خانه مهرشید - موسسه مهرطه